Мрії збуваються! Варто лише вірити!

Якщо хочеш щось зробити, є лише одна порада - роби!

Ми мріяли про альтернативну школу. Разом з учнями, батьками, колегами, друзями. Таку, яку бачили в своїй уяві. Цікаву, трохи бешкетну, трохи чарівну. Таку, що зберігає дитинство і властиву йому допитливість и жагу до знань.

І ми зробили це!

2 вересня 2019 року відкрила свої двері альтернативна школа "Мозаїка". Півтора десятка дітлахів, що стали першими учнями чарівної школи, їх батьки та вчители не були готові до стандартного святкування дня знань, з лінійкою, урочистими промовами та дітками у формі. Проте у формі, а скоріше, у мантіях та капелюхах були викладачі. Адже навчальний рік розпочав квест для дітлахів за мотивами Поттеріани.

Викладачка англійської мови Світлана Голіченко та тьютор Анна Хролікова при виконанні гімна Гогвордсу під час квесту за мотивами книг про Гаррі Поттера.

Ми щиро вважаємо, що свято має бути для дітей, а не для школи. Тому намагалися створити найчарівнішу атмосферу незвичайної школи, школи, де можливе все!

Учні дізналися про головне завдання квесту

Знайти лист Гаррі Поттера, адресований учням школи "Мозаїка", що його сховав Той, Кого Не Можна Називати (злий лорд Волдеморт із сказки).

Завдання зрозуміле, команди готуються до роботи.

Після сортування по факультетах та обрання капітанів школяри вирушили на пошуки. Такі ігрові методики як проведення квестів добре вирізняють лідерські якості та допомагають нашим студентам навчитися працювати в команді. До того ж старші допомагають молодшим і навпаки.

Квіддіч замість лінійки

Тому що стандартні шляхи не для нас! Та й чому не спробувати, чи легко забити м’яча шваброю чи віником?

Завдання на одній із станцій квесту.

До речі, щодо фізкультури. В альтернативних школах може не бути фізичної культури як предмету (бо більшість дітей ходить до спортивних гуртків, а деякі і серйозно займаються спортом). Але в цілому, навчання в невеликих групах, в комфортному середовищі, без тиску та зайвих стресів, за досвідом вже не одного десятиріччя існування альтернативних шкіл в Україні, позитивно сприяє на стан здоров’я школярів та їх рівень знань. Бо як не дивно, в спокійній та доброзичливій атмосфері і хворіти не хочеться, бо шкода школу пропускати, і навчатися виходить більш ефективно.

Процес пошуків листа тривав активно. Довелося і погугліти.

Учні середніх класів за обговоренням.

До речі, під час творчих та проектних завдань в нашій школі можуть бути необхідні і навички, які в сучасному світі більш актуальні ніж просто засвоєння інформації - вміння шукати потрібну інформацію та застосовувати її для вирішення поставлених завдань.

І подумати...

Насправді, завдання були не легкими. Логічні та математичні задачки та загадки потребували часу на роздуми. Під час навчального процесу теж можна використовувати азартне ставлення дітей до завдань, які передбачають знаходження якоїсь нової та цікавої інформації, завдань, в яких треба перевірити різні версії, подивитися на ситуацію з рідних боків. Навички критичного та креативного мислення ще не раз знадобляться дитині у дорослому житті, а потренувати їх можна під час ніби дитячих завдань, проєктів, квестів тощо.

І потанцювати

Молодші школярі не гаяли дарма часу і наповну танцювали з аніматорами.

Достатньо часу на перерви між заняттями, прогулянки на свіжому повітрі, руханки та веселі пісні надають змогу дітлахам набратися енергії для навчання.

А вранці день розпочинається з кола друзів та налаштування на навчальний процес. Навіть дорослі, приходячи на роботу, не відразу приступають до важливих справ, а виділяють хоча б трішки часу звичним ритуалам - випити кави, перевірити пошту, поділитися з колегами думками щодо поточної політичної чи економічної ситуації. Діти та підлітки так само потребують трохи часу на підготовку до продуктивного процесу навчання.

Цікаво, що ж було у листі?

Інтерес до здобуття знань насправді закладений у природу людини. Якщо цікаво, чим же все закінчиться, є стимул, приміром, дочитати книжку. Або вирішити всі завдання квесту.

1 клас школи "Мозаїка" активно приймав участь у квесті.

І солодощі, що чекали на наших переможців після успішного проходження всіх станцій (а їх усього було аж 10! ) були не головним призом нашого магічного квесту. Всім було цікаво дізнатися, що ж відомий Гаррі Поттер написав нашим учням на честь відкриття нової школи та початку навчального року?

Мрії збуваються. Варто лише вірити!

З чого розпочали, тим і завершуємо нашу статтю. Все можливо. Якщо вірити та діяти.

Саме це ми намагатимемося передати нашим учням. Ви можете все!

А ми будемо пишатися вами.

Той самий лист.

Ваша команда школи "Мозаїка" (підпільна назва "Hogwarts", але нікому не кажіть!)